Zachęcamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Kompetencje Społeczne i Emocjonalne - ścieżki do tolerancji”, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-21 października 2016!
PREPSEC International to organizacja twórców, badaczy i praktyków, wykorzystujących w pracy stworzony m.in. przez dr Arnolda Goldsteina Program Rozwoju Społecznego (PREPARE CURRICULUM PROGRAM) w tym dobrze już w Polsce znany Trening Zastępowania Agresji.
Ta międzynarodowa organizacja, we współpracy ze swoimi krajowymi odpowiednikami, stoi na straży jakości wdrażanych programów, ich dalszego rozwoju i dalszego rozpowszechniania. Tworzy również kolejne programy edukacyjne, rozwijające temat kształtowania kompetencji społecznych i emocjonalnych: Program Kształtowania Umiejętności Ucznia, Trening Empatii, Trening Społecznej Uważności, Trening Zarządzania Stresem, Edukacja w oparciu o Charakter, Program „Family Ties”.
O Konferencji
Będzie to dwudniowe wydarzenie dla nauczycieli, edukatorów, pracowników socjalnych, wychowawców, kuratorów sądowych, trenerów, psychologów, pedagogów i innych specjalistów pracujących wychowawczo z dziećmi i młodzieżą. Konferencja ma na calu stworzenie przestrzeni do nauki, dzielenia się doświadczeniami i przede wszystkim zwiększania wachlarza narzędzi do codziennej pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami.
W ramach planowanych warsztatów i wykładów uczestnicy będą poruszać się wokół czterech paneli tematycznych:
1. Wstęp do Programu Rozwoju Społecznego (PREPARE CURRICULUM PROGRAM)- przedstawienie komponentów programu i możliwości ich wdrażania w różnych placówkach.
2. Wdrożenia programów w różnych krajach - analiza dobrych praktyk.
3. Badania i ewaluacja wdrażanych programów. Praktyki oparte na faktach.
4. Zaangażowanie i otoczenie - jak tworzyć najlepsze warunki do nauki kompetencji społecznych, dbając o atmosferę szacunku i zrozumienia - praktyczne techniki angażowania grupy, narzędzia edukacyjne, analiza procesów grupowych.
Program Konferencji został ułożony w ten sposób aby aż ponad 50% czasu Konferencji stanowiła warsztatowa praca uczestników. Warsztaty będą się odbywały jednocześnie w czterech salach i będą prowadzone przez specjalistów z polski i zagranicy. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ponad 20 różnorodnych warsztatach!
Wybrane tematy warsztatów
(Uwaga! Szczegółowy program Konferencji zostanie opublikowany w drugiej połowie czerwca.)
1. Jak poszczególne komponenty Programu Rozwoju Społecznego zmieniają środowisko klasy z problemami zachowania i agresji– Gry Elisabeth Gåsnes i Sigve Berg, Szkoła Lønnebakken, Norwegia
2. Oceny funkcjonalne, jako podstawa tworzenia zakresu szkolenia dla dzieci i dorosłych - Asbjørg Merete Berget, Bente Svendsrud, Szpital Uniwersytecki w Oslo Wydział Neurorehabilitacji, Norwegia.
3. Rewolucja cyfrowa w szkołach– co pokazują ponad dwa lata badań i jak pracować z tym zagadnieniem- Cecylia Bieganowska, Grażyna Kącka, TODO Concept, Polska.
4. Trening interpersonalny w budowaniu spójności szkoły - Grażyna Kącka, Cecylia Bieganowska, TODO Concept, Polska
5. Program Postrzegania Społecznego– czym jest i jak wykorzystać go w pracy z uczniami i społecznością szkolną- Knut K. Gundersen i Bettina H. Christensen, Norwegia, Dania.
6. Family TIES– jak pracować z rodziną dziecka z problemami zachowania - Kim Parker, Robert Calame, Kanada
7. Rozwiązywanie problemów i rozwój funkcji wykonawczych w młodym mózgu – Kim Parker, Robert Calame, Kanada.
8. Zostań bohaterem własnego życia - o znaczeniu motywacji wewnętrznej – Tomasz Tokarz, Fundacja EduTank, Polska.
9. "Doskonała" instytucja ART oraz Szwedzka Krajowa Rada Opieki Instytucjonalnej - Johan Björkehed, Szewdzka Krajowa Rada Opieki, Szwecja
10. Świat bez krat– razem przeciwko przemocy – Katarzyna Nanowska, Dolnośląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych "FRONTIS"
11. Uczymy Programu “Peace”- Program oparty na empatii i pracy z charakterem- Shannon Burns i Kelli Parcher, Centrum Przeciwdziałania Przemocy i Znęcania się, USA.
Więcej informacji o Konrefencji oraz zapisy w załącznikach i na stronie organizatora.
Data: 20 - 21 października 2016 r.
Miejsce: Best Western Plus Q Hotel, ul. Zaolziańska 2, Wrocław
Opłata za uczestnictwo: 400 zł
Tekst i zdjęcia: materiał organizatora